Vytlačiť
Návštevy: 703

Náš lyžiarsky oddiel bežeckého lyžovania je pomerne mladý. Po nejakej odmlke sme sa opäť rozbehli a už druhú sezónu naplno trénujeme a pretekáme. V klube máme 18 detí v kategórii Žiaci, 2 deti v kategórii Dorastenci a 4 dospelých v kategórii Masters. Deti v tomto krásnom zimnom športe vedie Pavol Gonda a Andrea Šuchtárová. Preteky tohtoročnej sezóny sa konali na rôznych miestach: Štrbské Pleso, Látky-Mláky, Kremnica, Králiky a Levoča. Deti absolvovali 13 pretekov a dospelí 6 pretekov Slovenského pohára. Celkové umiestnenie niektorých pretekárov je dôkazom o ich nesmiernej usilovnosti a ctižiadosti.

4.5.2018 sa v Levoči uskutočnilo slávnostné vyhodnotenie sezóny a Slovenského pohára v behu na lyžiach. Ocenení boli najlepší športovci bežeckého úseku Slovenskej lyžiarskej asociácie, víťazi Slovenského pohára v behu na lyžiach, ale aj najlepšie kluby.

Výsledky najlepších pretekárov Slovenského pohára za sezónu 2017/2018 - TJ Tatran Hybe:

Mladší žiaci – ročník 2007+ : 1. Adamov Ján

Mladší žiaci – ročník 2006 : 1. Škerda Matúš , 3. Adamov Michal

Starší žiaci – ročník 2005 : 1. Brtáň Matej

Mladší žiaci – ročník 2004 : 5. Adamov Šimon

Masters – ročník 1988-1979 : 1. Šuchtárová Andrea

Masters – ročník 1978-1969 : 4. Brtáňová Zuzana

Chcela by som však pochváliť všetkých členov tímu. A aj keď nezískali žiadnu medailu, boli usilovní, snaživí a nazbierali cenné skúsenosti. Už len skutočnosť, že súťažia v takej fyzicky náročnej disciplíne ako je bežecké lyžovanie, je hodná chvály.
Ďalej sa chcem poďakovať všetkým zainteresovaným rodičom a samozrejme neviditeľnému, ale veľmi dôležitému Service teamu.

LO TJ Tatran Hybe – STRIEBORNÝ KLUB

V hodnotení klubov sme sa umiestnili na 2. mieste zo 17 klubov a stali sme sa tak Strieborným klubom .

Do budúcna prajem všetkým športovcom podobné a ešte lepšie výsledky.

Slovenský pohár v bežeckom lyžovaní 2018 ‐ konečné poradie :