Bežecké lyžovanie

oddiel bežeckého lyžovania ....

Lyžiarsky oddiel TJ Tatran Hybe a Obec Hybe usporiadali  v sobotu 5.10.2019 v Areáli bežeckého lyžovania 37. ročník Lesného behu lyžiarov o putovný pohár starostu obce Hybe.

Preteky sa uskutočnili za nie moc priaznivého počasia. Napriek tomu sa na trať postavilo viac ako 100 pretekárov od tých najmenších až po najstarších. Štart prvej kategórie bol o 10:00. Veľmi rád by som vyslovil poďakovanie všetkým sponzorom, činnovníkom, pretekárom a návštevníkom za pekné športové podujatie. Už teraz sa tešíme na daľší ročník a veríme, že počasie si pre nás pripraví krajšie podmienky. Ešte raz všetkým veľká vďaka.

Výsledky :

Sponzori :

Obec Hybe - RD Hybe - UPS Hybe - Hostinec u Pacha, Hybe - KOVOSPOL spol. s r.o., Liptovský Hrádok - Martin Piovarči, Hybe - ALLES, s.r.o. Peter Čech, Štrbské Pleso - Peter Žiška, Hybe - Jaroslav Brezina, Hybe - DELTECH a.s., Liptovský Mikuláš - Retenmeier, Liptovský Hrádok - Pivovar Steiger, Vyhne

V neďeľu 29.9. 2019 sa uskutočnil beh okolo Poludnice v Závažnej Porube. Tieto preteky boli oddávna akýmsi meradlom pripravenosti a kondície bežkárov na ich zimnú sezónu. Zučastnilo sa ich vyše 370 pretekárov, medzi ktorými nechýbali ani tí hybskí. Preteky sa začali o 9:30 štartom hlavnej kategórie na 17,7km. Po nich sa na trať vybrali juniori a dorast a tak to šlo až po tých najmladších. Po dobehnutí všetkých pretekárov sa začalo vyhodnotenie. Celkovo sme mali 6 pódiových umiestnení z toho 3 v jednej kategórii.

Najmladšie žiactvo: 1. Ján Adamov , 2. Adam Adamov , 6. Emma Šuchtárová

Mladšie žiactvo: 1. Michal Adamov , 2. Lucas Melich ,  3. Matúš Škerda , 5. Kristián Šuchtár

Staršie žiactvo: 3. Šimon Adamov

Boli to pre náš klub úspešné preteky a ďalší víkend sa môžeme tešiť na tie domáce.

Pár fotografií :

 

Výsledky Liptovská bežecká liga 2018

Naše deti sa zúčastňujú aj bežeckých pretekov Liptovskej bežeckej ligy. Pretekov sa zúčastnili v Švošove, Vlachoch, Bodiciach, Ondrašovej, Liptovských Sliačoch, vo Východnej, Závažnej Porube, Hybiach, Bobrovci. V sezóne 2018 dosiahli veľmi pekné výsledky.

Najmladší žiaci ( 1. miesto - Dominik Jariabek , 2. miesto - Ján Adamov ) , mladší žiaci ( 2. miesto - Lucas Melich ) , staršie žiačky ( 1. miesto - Marína Gondová )

Celkovo sa náš klub TJ Tatran Hybe umiestnil v Liptovskej bežeckej lige na 2. mieste. ( 1. ŠK Copy servis Liptovský Mikuláš ,  2. TJ Tatrany Hybe , 3. Liptovské Sliače )

Lyžiarsky oddiel TJ Tatran Hybe a Obec Hybe zorganizovali v sobotu 6.10.2018 v Areáli bežeckého lyžovania 36. ročník Lesného behu lyžiarov o putovný pohár starostu obce Hybe.

Výsledky nájdete na linku nižšie a pár unikátnych záberov z preteku nájdete v našej fotogalérii LBL 2018 - foto.

Výsledky na preteky.snowski.sk

Lyžiarsky oddiel TJ Tatran Hybe a Obec Hybe Vás pozýva v sobotu 6.10.2018 v Areáli bežeckého lyžovania na

36. ročník Lesného behu lyžiarov o putovný pohár starostu obce Hybe.

Štart prvej kategórie je o 10:00. Pre aktívnych občanov Hýb – bežcov sme pripravili samostatnú kategóriu (Hybenia - Pre zdravý život) bez rozdielu veku, s dobrovoľným štartovným, v ktorej si budete môcť vyskúšať a porovnať vašu výkonnosť s pretekármi, ktorí sa tomuto športu venujú pravidelnejšie.

Registrácia na preteky.snowski.sk

Propozície :

Prehlásenie účastníka 36. ročníka Lesného behu lyžiarov o putovný pohár starostu obce Hybe :

Náš lyžiarsky oddiel bežeckého lyžovania je pomerne mladý. Po nejakej odmlke sme sa opäť rozbehli a už druhú sezónu naplno trénujeme a pretekáme. V klube máme 18 detí v kategórii Žiaci, 2 deti v kategórii Dorastenci a 4 dospelých v kategórii Masters. Deti v tomto krásnom zimnom športe vedie Pavol Gonda a Andrea Šuchtárová. Preteky tohtoročnej sezóny sa konali na rôznych miestach: Štrbské Pleso, Látky-Mláky, Kremnica, Králiky a Levoča. Deti absolvovali 13 pretekov a dospelí 6 pretekov Slovenského pohára. Celkové umiestnenie niektorých pretekárov je dôkazom o ich nesmiernej usilovnosti a ctižiadosti.

4.5.2018 sa v Levoči uskutočnilo slávnostné vyhodnotenie sezóny a Slovenského pohára v behu na lyžiach. Ocenení boli najlepší športovci bežeckého úseku Slovenskej lyžiarskej asociácie, víťazi Slovenského pohára v behu na lyžiach, ale aj najlepšie kluby.

Výsledky najlepších pretekárov Slovenského pohára za sezónu 2017/2018 - TJ Tatran Hybe:

Mladší žiaci – ročník 2007+ : 1. Adamov Ján

Mladší žiaci – ročník 2006 : 1. Škerda Matúš , 3. Adamov Michal

Starší žiaci – ročník 2005 : 1. Brtáň Matej

Mladší žiaci – ročník 2004 : 5. Adamov Šimon

Masters – ročník 1988-1979 : 1. Šuchtárová Andrea

Masters – ročník 1978-1969 : 4. Brtáňová Zuzana

Chcela by som však pochváliť všetkých členov tímu. A aj keď nezískali žiadnu medailu, boli usilovní, snaživí a nazbierali cenné skúsenosti. Už len skutočnosť, že súťažia v takej fyzicky náročnej disciplíne ako je bežecké lyžovanie, je hodná chvály.
Ďalej sa chcem poďakovať všetkým zainteresovaným rodičom a samozrejme neviditeľnému, ale veľmi dôležitému Service teamu.

LO TJ Tatran Hybe – STRIEBORNÝ KLUB

V hodnotení klubov sme sa umiestnili na 2. mieste zo 17 klubov a stali sme sa tak Strieborným klubom .

Do budúcna prajem všetkým športovcom podobné a ešte lepšie výsledky.

Slovenský pohár v bežeckom lyžovaní 2018 ‐ konečné poradie :

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.