Bežecké lyžovanie

oddiel bežeckého lyžovania ....

V sobotu 11.1.2020 sme všetci pretekári v našom klube TJ Tatran Hybe boli v napätí a tešili sa na prvé preteky Majstrovstvá Slovenska v bežeckom lyžovaní, ktoré sa konali na Skalke v Kremnici. Prítomní boli aj súperi z Česka. Čakali nás šprinty, kde sme od začiatku museli naplno makať. Dorastenci mali 1,3km mladšia kategória zase 500m a ešte najmladšia 300m. O 10:00 štartovala prvá kategória a postupne ďalšie. V ten deň sme behali pavúka na postupovanie. Amálka Adamová bola 22. V jej kategórii bolo až 46 detí. Majstrom Slovenska teda prvý vo svojej kategórii sa stal Ján Adamov. Dominik Jariabek bol tretí. V kategórii starší žiaci sa zo Slovákov Michal Adamov umiestnil na 1.mieste, Matúš Škerda na 2.mieste, Lucas Melich na 4.mieste, Kristián Šuchtár na 5.mieste, Martin Dunajský na 10.mieste, Šimon Adamov bol piaty a Marína Gondova desiata.

V nedeľu 12.1.2019 nás čakali vytrvalostné preteky a vyrazili sme s hrdosťou a očakávaním ako sa umiestnime. Behali sme 1,5 km, 3 km alebo 4,5 km. Amálka bola 27. Ján Adamov sa umiestnil na 1. mieste, zo Slovákov Michal Adamov na 1.mieste, Matúš Škerda na 2.mieste, Lucas Melich na 3. mieste, Kristián Šuchtár na 4. mieste, Martin Dunajský na 10. mieste, Dominik Jariabek na 2. mieste, Šimon Adamov na 8. a Marína Gondova na 6. mieste.

Boli sme šťastní lebo všetci sme dosiahli pekné výsledky a náš klub TJ Tatran Hybe v tento víkend získal 9 medailí. A nielen tréneri mali radosť, ale aj pretekári z toho ako sa posnažili a nakoniec vyhrali to, po čom túži každý pretekár. A to sú medaile.

Napísal: Dominik Jariabek

Lyžiarsky oddiel TJ Tatran Hybe a Obec Hybe usporiadali  v sobotu 5.10.2019 v Areáli bežeckého lyžovania 37. ročník Lesného behu lyžiarov o putovný pohár starostu obce Hybe.

Preteky sa uskutočnili za nie moc priaznivého počasia. Napriek tomu sa na trať postavilo viac ako 100 pretekárov od tých najmenších až po najstarších. Štart prvej kategórie bol o 10:00. Veľmi rád by som vyslovil poďakovanie všetkým sponzorom, činnovníkom, pretekárom a návštevníkom za pekné športové podujatie. Už teraz sa tešíme na daľší ročník a veríme, že počasie si pre nás pripraví krajšie podmienky. Ešte raz všetkým veľká vďaka.

Výsledky :

Sponzori :

Obec Hybe - RD Hybe - UPS Hybe - Hostinec u Pacha, Hybe - KOVOSPOL spol. s r.o., Liptovský Hrádok - Martin Piovarči, Hybe - ALLES, s.r.o. Peter Čech, Štrbské Pleso - Peter Žiška, Hybe - Jaroslav Brezina, Hybe - DELTECH a.s., Liptovský Mikuláš - Retenmeier, Liptovský Hrádok - Pivovar Steiger, Vyhne

V neďeľu 29.9. 2019 sa uskutočnil beh okolo Poludnice v Závažnej Porube. Tieto preteky boli oddávna akýmsi meradlom pripravenosti a kondície bežkárov na ich zimnú sezónu. Zučastnilo sa ich vyše 370 pretekárov, medzi ktorými nechýbali ani tí hybskí. Preteky sa začali o 9:30 štartom hlavnej kategórie na 17,7km. Po nich sa na trať vybrali juniori a dorast a tak to šlo až po tých najmladších. Po dobehnutí všetkých pretekárov sa začalo vyhodnotenie. Celkovo sme mali 6 pódiových umiestnení z toho 3 v jednej kategórii.

Najmladšie žiactvo: 1. Ján Adamov , 2. Adam Adamov , 6. Emma Šuchtárová

Mladšie žiactvo: 1. Michal Adamov , 2. Lucas Melich ,  3. Matúš Škerda , 5. Kristián Šuchtár

Staršie žiactvo: 3. Šimon Adamov

Boli to pre náš klub úspešné preteky a ďalší víkend sa môžeme tešiť na tie domáce.

Pár fotografií :

Výsledky Liptovská bežecká liga 2018

Naše deti sa zúčastňujú aj bežeckých pretekov Liptovskej bežeckej ligy. Pretekov sa zúčastnili v Švošove, Vlachoch, Bodiciach, Ondrašovej, Liptovských Sliačoch, vo Východnej, Závažnej Porube, Hybiach, Bobrovci. V sezóne 2018 dosiahli veľmi pekné výsledky.

Najmladší žiaci ( 1. miesto - Dominik Jariabek , 2. miesto - Ján Adamov ) , mladší žiaci ( 2. miesto - Lucas Melich ) , staršie žiačky ( 1. miesto - Marína Gondová )

Celkovo sa náš klub TJ Tatran Hybe umiestnil v Liptovskej bežeckej lige na 2. mieste. ( 1. ŠK Copy servis Liptovský Mikuláš ,  2. TJ Tatrany Hybe , 3. Liptovské Sliače )

Lyžiarsky oddiel TJ Tatran Hybe a Obec Hybe zorganizovali v sobotu 6.10.2018 v Areáli bežeckého lyžovania 36. ročník Lesného behu lyžiarov o putovný pohár starostu obce Hybe.

Výsledky nájdete na linku nižšie a pár unikátnych záberov z preteku nájdete v našej fotogalérii LBL 2018 - foto.

Výsledky na preteky.snowski.sk

Lyžiarsky oddiel TJ Tatran Hybe a Obec Hybe Vás pozýva v sobotu 6.10.2018 v Areáli bežeckého lyžovania na

36. ročník Lesného behu lyžiarov o putovný pohár starostu obce Hybe.

Štart prvej kategórie je o 10:00. Pre aktívnych občanov Hýb – bežcov sme pripravili samostatnú kategóriu (Hybenia - Pre zdravý život) bez rozdielu veku, s dobrovoľným štartovným, v ktorej si budete môcť vyskúšať a porovnať vašu výkonnosť s pretekármi, ktorí sa tomuto športu venujú pravidelnejšie.

Registrácia na preteky.snowski.sk

Propozície :

Prehlásenie účastníka 36. ročníka Lesného behu lyžiarov o putovný pohár starostu obce Hybe :