V sobotu 28. júla 2007 sa v našej obci uskutočnilo II. kolo Hasičskej ligy celého Liptova a zároveň IV. ročník súťaže "O pohár starostu obce Hybe".

Súťaž bola organizovaná pri príležitosti 80 rokov od založenia Hasičského zboru v Hybiach. Spolu bolo zúčastnených 15 mužských a 3 ženské družstvá. Prišli nás pozdraviť aj kolegovia zo Žimrovíc (Česká republika) a Bojanowa (Poľsko). Pre nadviazanie novej spolupráce s našim DHZ nás prišli osloviť z DHZ Terchová.

O 9:30 hod. bol sprievod všetkých hasičských družstiev s dychovou hudbou spred Hasičskej zbrojnice po hlavnej ceste na futbalové ihrisko. Po nástupe prebehlo II.kolo Hasičskej ligy, v ktorom sme sa zo všetkých 14. družstiev umiestnili na peknom 3. mieste. Prvé miesto vybojovalo družstvo z DHZ Partizánska Ľupča. V ďalšom kole "O pohár starostu obce Hybe" sme sa umiestnili na 6. mieste. Prvé miesto si vybojovalo DHZ Dyčka z okresu Nitra. Pri tejto príležitosti sa chcem poďakovať nášmu súťažnému družstvu za popredné umiestnenie v obidvoch kolách.

Taktiež ďakujem všetkým aj bývalým členom DHZ Hybe, starostovi obce Hybe p.Piovarčimu za pomoc pri usporiadaný súťaže.

Daniel Duriš (predseda DHZ Hybe)

Fotografie z osláv