Novinky

Hrnčiarsky kurz

DOM DOBROSLAVA CHROBÁKA V HYBIACH

HRNČIARSKY KURZ

Záujemcovia o hrnčiarsky kurz nech sa prihlásia u Dany Krajčovičovej na obecnom úrade do konca mája 2019.

Kontakt: 0918 435278 , Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

!!! POZOR ZMENA !!!

Kultúrno školská komisia pri Obecnom úrade v Hybiach Vás srdečne pozýva dňa 1. marca 2019 o 17:00 hod. na ďalši tematický podvečer pod názvom: "Je jaskyniarstvo hobby pre 21. storočie ?". Stretnutie sa uskutočni (vzhľadom na prebiehajúce stavebné úpravy na Obecnom úrade) vo vestibule kultúrneho domu v Hybiach. Prednášateľom bude Ing. Peter Holúbek, renomovaný speleológ, autor nespočetného množstva štúdii a článkov o jaskyniach.

Srdečne Vás na stretnutie pozývame.

Kultúrno školská komisia

PRIESKUM ZÁUJMU O KURZ ŠITIA

Kurz sa uskutoční v marci 2019 na obecnom úrade v Hybiach (presný termín záujemcom oznámime). Kurz vedie Soňa Korábeková (tel.kontakt 0910 257 642).

Poplatok za kurz:

  • dospelí - 20€
  • mládež do 18 rokov - 10€

Prihlasujte sa do konca februára 2019 u Dany Krajčovičovej (0918 435 278) na Obecnom úrade v Hybiach.

Nadej na dne slzyMilovnikov veršov a krásneho slova srdečne pozývame 25. januára 2019  (piatok) o 17:00 hod. do Obecnej knižnice, kde predstaví svoju novú básnickú zbierku: „Nádej na dne slzy" poetka Janka Bernáthová-Lehotská.

Kultúrno - školská komisía pri OZ Hybe

Adventny podvecer m

Občianske združenie V poHYBE a Obec Hybe dňa 3.marca 2018 zorganizovala tradičný lyžiarsky prechod Hybským chotárom "Polárna expedícia" - Hybaj s nami na Bliesy. Z tejto vydarenej akcie si možete pozrieť pár fotografií v našej Fotogalérii. Opať sa tešíme na budúci ročník a pevne veríme, že pani zima bude k nám štedrejšia a dopraje nám bohatšiu snehovú nádielku ako tohto roku :-)

Veľká vďaka patrí hlavne všetkým organizátorom, ale samozrejme aj účastníkom tejto akcie.

Polarna expedicia 2018

Dňa 17. júna 2015 sa v Hybiach uskutočnil 25.ročník športových hier detí z detských domovov. Deti odohrali v Hybiach turnaje vo futbale, volejbale a stolnom tenise. Podujatie bolo pod záštitou ministra práce, sociálnych vecí a rodiny SR Jána Richtera.

 

 

mikulas a cert 15Mikuláš a čert prišli do Hýb už vo štvrtok 4.decembra a priniesli štedré mikulášske balíčky hybským deťom. Deti z materskej školy pripravili kultúrny program, priniesli svetielka v kahancoch a spolu so starostom obce rozsvietili vianočný stromček pred obecným úradom. V Hybiach týmto slávnostne privítali zimu a odštartovali vianočné sviatky.

Fotky si môžete pozrieť vo fotogalérii Mikuláš a rozsvietenie vianočného stromčeka.

Opäť sa blížia najkrajšie sviatky v roku - Vianoce. Sú sviatkami rodiny, lásky a porozumenia. Je to čas, keď hľadáme teplo a svetlo, keď si chce každý z nás nájsť miestečko, kde by sa cítil doma. Vianoce prinášajú dary, otvárajú srdcia, vždy boli a sú štedré. Štedré na ľudskosť, na lásku, toleranciu, spolupatričnosť, štedré na úsmev i vľúdne slovo, štedré na pokoj a pokoru. Stretnutie dôchodcov v ich klube pri robení adventných vencov a vianočných svietnikov za pomoci pracovníčky obecného úradu V. Rajniakovej, bolo tiež jedným z vianočných darov. Týmto podujatím sme sa naladili do atmosféry nadchádzajúcich sviatkov a pri vianočných koledách a čítaní básní sme si vytvorili vo svojom vnútri aj okolí predvianočnú náladu.

Fotogaléria:

 

 

Výzva na predkladanie cenových ponúk (podlimitné zákazky) "Chodník pre chodcov Hybe - sever."

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.
Viac informácií Rozumiem