Novinky

Adventný podvečer 22.12.2019 - FOTO 

 

VIDEO :

Dňa 18.12.2019 bol za prítomnosti štátneho tajomníka MV SR Ing. Rudolfa Urbanoviča odovzdaný našim dobrovoľným hasičom automobil Tatra T148 po celkovom repase v hodnote 118000 €. Odovzdávania sa tiež zúčastnili krajský riaditeľ Hasičského a záchranného zboru v Žiline plk. Ing. Jaroslav Kapusniak, Ph.D., okresná riaditeľka HaZZ Liptovský Mikuláš pplk. PhDr. Eva Krajčiová, starosta obce Hybe Ing. Karol Pavlíček, starosta obce Východná Mgr. Pavel Krupa a ďaľší hostia.

 

Pozrite si pár fotografií z odovzdávania v našej fotogalérii : Odovzdávanie auta

Základná škola s materskou školou Hybe Vás srdečne pozýva na školskú dejepisnú výstavu

 

PRAVEK RUKAMI ŠIESTAKOV

 

KDE ?  Zasadačka OÚ Hybe
KEDY ?  december 2019 / január 2020
KTO ? Žiaci 6. A triedy

 

PLAGÁT :  

Základná organizácia chovateľov poštových holubov v Hybiach Vás všetkých pozýva na oblastnú výstavu OZ Liptovský Mikuláš, ktorá sa uskutoční v sobotu 30.11.2019 od 8:00 do 17:00 v kultúrnom dome v Hybiach. Všetci ste srdečne pozvaní. Ženy a deti vstup zdarma. O občerstvenie je postarané. Súčasťou akcie je aj TOMBOLA.

Výstavný výbor ZO Hybe.

Pri 150. výročí narodenia lekára, spisovateľa a tolstojovca Alberta Škarvana Vás srdečne pozývame na ďalší tematický podvečer, ktorý sa bude konať dňa 21.11.2019 o 16:00 hod. v Obecnej knižnici v Hybiach. Prednášajúcim bude Doc. PhDr. Augustín Maťovčík Dr. Sc., riaditeľ odboru správy a výskumu pôvodných prameňov.

„...Slovensko, Liptov, Hybe..., kde sú Hybe? Akási liptovská stolica...“ Takto hľadala známa imperátorka v slávnom filme „Pacho, hybský zbojník“ dedinku Hybe. Po nedávnej horúcej sobote už je to jasnejšie nielen Márii Terézii, ale aj účastníkom športového podujatia Pachova cyklovačka, ktoré bolo zároveň aj prvým kolom liptovského pohára MTB série Liptova pod názvom Cvyklopohár. Akciu organizovali Občianske združenia V poHybe a Cykloparobok Východná. Podujatie sa nieslo v duchu známeho filmu Pacho, hybský zbojník, ktoré bolo doprevádzané hudbou a dialógmi zo spomínaného filmu. Trate boli pripravené pre všetky vekové kategórie, od „cyklodrobizgu poddanského“ až po najstaršieho „Matrtaja na bicykli“.

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.