Oznamy

Milí spoluobčania, minulý rok sme mali možnosť uviesť do prevádzky dva merače rýchlosti, na obidvoch začiatkoch našej obce. V polovici februára, po polročnej skúšobnej dobe, sme začali využívať aj ďalšie možnosti tohto systému, a to zbierania štatistických údajov z týchto meraní. Na obecnej stránke Vám budem priebežne po každom mesiaci aktualizovať stav, ktorý zatiaľ nie je vôbec potešiteľný. Budem sa snažiť poskytovať Vám údaje, ktoré budú určite pre väčšinu z Vás zaujímavé a pre obec dôležité pri riešení otázky bezpečnosti premávky. Po určitom časovom období Vám dám k dispozícií aj grafické zobrazenia, ale aby boli relevantné musí byť zohľadnené dlhšie časové obdobie.

 

Teraz máte možnosť pozrieť si situáciu za mesiac marec 2020. Ďakujem (Spracoval Adam Pavlíček)

 

Územné rozhodnutie Železníc Slovenskej republiky

"Implementácia GSM-R do siete ŽSR, úsek Varín – Košice"

Viac informáciíí nájdete v priloženom súbore:

Milí Liptáci,

vzhľadom na vyhlásenú mimoriadnu situáciu na celom Slovensku si Vás dovoľujeme poprosiť a vyzvať k zodpovednosti. Hygienicko-epidemiologická situácia je vážna a aby sme ju zvládli, budeme potrebovať pomoc každého jedného z Vás. Vyzývame Vás preto, aby ste dodržiavali všetky vydané nariadenia a odporúčania v súvislosti s koronavírusom, nezatajovali informácie potrebné k prvotnej diagnostike Vášho zdravotného stavu, spolupracovali s našimi zdravotníkmi a riadili sa ich pokynmi.

 

Liptovská nemocnica s poliklinikou MUDr. Ivana Stodolu Liptovský Mikuláš

 

Opatrenia :

O Z N A M

Zmena režimu dopravy PAD (prímestská autobusová doprava) od 23.3.2020 do odvolania prázdninový režim

Na základe Opatrenia ŽSK zo dňa 20.3.2020 budú autobusy PAD prevádzky Liptovský Mikuláš od 23.3.2020 (pondelok) do odvolania premávať v režime "školské prázdniny", t. j. ako premávali aj počas jarných prázdnin. Počas prevádzky však môže dochádzať ku korekcii prevádzky spojov a obslužnosti.

O všetkých zmenách budeme včas informovať, odporúčame priebežne sledovať web Arriva Liorbus: https://arriva.sk/liorbus/

 

Ďakujeme za pochopenie.

Vážení pacienti,

Vzhľadom k mimoriadnej situácii, vás prosíme, aby ste na objednané neurologické vyšetrenie nechodili. Ambulancia funguje formou SMS správ a e-mailov. Zároveň oznamujeme, že predpis liekov formou e-recept je možný, píšte do SMS alebo mailu zoznam iba neurologických liekov, ktoré potrebujete.

Kontakty:

1. SMS na tel. číslo 0918 586 385 (hlavne v prípade predpisu liekov na e-recept, napíšte zoznam liekov)

2. ak potrebujete konzultáciu s lekárom, napíšte prosím žiadosť a čo najpresnejší popis ťažkostí (toho čo potrebujete+vaše meno, dátum narodenia a tel. číslo) na e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. ozveme sa vám spätne najneskôr do 48 hod. bud' mailom alebo telefonicky.

 

Ďakujeme za porozumenie.

V súvislosti s vyhlásením mimoriadnej situácie na území SR vládou SR žilinský samosprávny kraj pristupuje k d'alším opatreniam, a to k d'alšej mimoriadnej zmene cestovných poriadkov, ktorú prevádzkujú dopravné spoločnosti Slovenská autobusová doprava Zilina a ARRIVA Liorbus Ružomberok.

S platnost'ou od 19.3. do odvolania (zatial' je predpoklad do 27.3.) budú autobusové spoje premávat' ako v sobotu v celom žilinskom kraji, t.z. že budú prevádzkované iba spoje, ktoré premávajú denne alebo v sobotu.

Tento web používá k poskytovaniu služieb cookies. Používáním tohto webu udeľujete súhlas s používaním cookies.